Skip To Main Content

Staff Directory

All email addresses are composed of the first initial and full last name of the employee.

Example: Erin Dwyer email address is: edwyer@darien61.org

Dr. Erin Dwyer - Principal

Ronda Cross - Assistant Principal

Ginger Ladd - School Secretary

Elizabeth Campbell - School Nurse

Tera McAndrews - District Nurse

Colleen Becker - Third Grade Teacher

Michelle Greco - Third Grade Teacher

Erin Kasanders - Third Grade Teacher

Anna Lindflott - Third Grade Teacher

Lauren Porter - Third Grade Teacher

Elena Vezmar - Third Grade Teacher

Natali Sandoval- Third Grade Bilingual Teacher

Jenny Kirk - Fourth Grade Teacher

Jessica Blessman - Fourth Grade Teacher

Madison Geisler - Fourth Grade Teacher

Madalyn Kennedy - Fourth Grade Teacher

Amy Staubus - Fourth Grade Teacher

Jacquelyn Thate - Fourth Grade Teacher

Grace Anderson - Fifth Grade Teacher

Rebecca Berry - Fifth Grade Teacher

Breanna Lilly - Fifth Grade Teacher

Vivian Niestrom - Fifth Grade Teacher

Rachel Parish - Fifth Grade Teacher

Alison Wood - Fifth Grade Teacher

Amy Mordaunt - Discovery Teacher

Sally Burke - S.T.E.M. Teacher

Roy Anderson - Physical Education Teacher

Dave Nash - Physical Education Teacher

Alyson Rein - Art Teacher

Alyssa Green - General Music Teacher

Joey Bonanotte - Beginning Band Director

Kelly Frasca - Special Education Teacher - 5th Resource

Ann Centers - Special Education Teacher - 4th Resource

Melissa Press - Special Education Teacher - 3rd Resource

Adriana Bartnikova - Special Education Aide

Yukari Finley - Extended Resource Teacher

Mary Andersen - Kids Club Director

Kateri Quiñonez - Director of Special Services

Heidi Athas - Physical Therapist

Melissa Dunne - Social Work

Samantha Dubina - Social Work

Kayleigh Slater - School Psychologist

Rachel Messmore - Speech Pathologist

Shannon Lyons - Speech Pathologist

Jennifer Reyes - Reading Specialist

Lauren Williams - Reading Specialist

Tricia Tirio - Math Specialist

James Ramsden - SBL Teacher

Ashley Grabowski- ELL Teacher

Hollie Hickey - ELL Teacher

Michele Goshko - Technology Educator

Jen Peña - Technology Educator

Sue Bolton - Technology Aide

Diane Nelson - Library Services

Sarah Roehr - Library Aide

Anna Pescatore - Instructional Assistant

Rose Nwakamma - Instructional Assistant

Lorraine Bigelow - Lunch Program

Lisa Godden - Lunch Program

Alfred Collins - Custodian

Sean Condon - Custodian 

Renata Molnarova - Head Custodian